Legenda: czerwony (transfer pewny)  zielony (transfer niepewny)

Aktualności

Z Rybnikiem na remis

• autor: bak_bartek, 2017-10-21 15:25

Remisem 2:2 zakończył się dzisiejszy pojedynek Błękitnych z ROW-em Rybnik.

Nasi piłkarze świetnie rozpoczęli ten mecz, gdyż już w 2 minucie za sprawą Wojtasiaka wyszli na prowadzenie. "Bania" zachował się przytomnie w polu karnym i z jego skrajnej części, strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi. Niestety, od tego momentu inicjatywę przejęli goście, którzy chcieli bardzo szybko odrobić straty. Dopięli swego 22 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Dawid Bober strzelając szczupakiem zaskoczył Marka Ufnala. Błękitni w między czasie stworzyli sobie tylko jedną groźną sytuację, gdy z rzutu wolnego Fadecki strzelił w poprzeczkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy doszło do kontrowersyjnej decyzji. Mosiejko, który stał tyłem do bramki składał się do strzału z woleja. W tym samym momencie, piłkarz gości schylił się chcąc wybić piłkę. Nasz zawodnik nie umyślnie trafił zawodnika w głowę, za co ujrzał czerwoną kartkę. Całą drugą połowę Błękitni musieli grać w dziesiątkę.

W przerwie Więcek zmienił Karmańskiego i to była kluczowa decyzja trenera. W 61 minucie właśnie Więcek zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego z dosyć ostrego kąta. Piłka poleciała na długi słupek i wleciała do siatki. Powoli pisał się ten sam scenariusz jak w meczu z Garbarnią, kiedy to nasi piłkarze również w dziesięciu wygrali 2:1. Niestety, w 82 minucie goście wykonywali rzut rożny. Najwyżej do piłki wyskoczył Szymon Jary i ustalił wynik spotkania.

W następnej kolejce, naszych piłkarzy czeka derbowy pojedynek, który zostanie rozegrany na wyjeździe z Gwardią Koszalin. Do Koszalina Błękitni pojadą w osłabieniu. Za kartki będą pauzować Fadecki oraz Mosiejko. Początek spotkania w sobotę 28 października o godzinie 15:00.