Legenda: czerwony (transfer pewny)  zielony (transfer niepewny)

Aktualności

Blekit gra dalej!!!

• autor: bak_bartek, 2014-10-16 13:04

Błękitni odnieśli historyczne zwycięstwo z GKS-em Tychy 3:2 i tym samym awansowali do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski. O wygraną nie było łatwo bo wynik spotkania otworzyli goście. Tyszanie wykorzystali niefrasobliwość naszych piłkarzy w polu karnym i z bliskiej odległości do siatki trafił Smółka. Przed przerwą wyrównał Gajda z rzutu karnego. Mogło się wtedy wydawac że był to gol do szatni jednak ostatnie słowo należało do gości. Radzewicz strzelił drugą bramkę i wynikiem 1:2 skończyła się pierwsza połowa. Na drugą część spotkania stargardzianie wyszli niesamowicie zdeterminowani aby przede wszystkim wyrównać wynik a potem spróbować wygrać. I za sprawą Fadeckiego stała się rzecz za którą kochamy piłkę nożną. Wychowanek Błękitnych popisał się fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego z okolic 25 metra i na tablicy świetlnej mieliśmy już 2:2. W międzyczasie do gry weszli Zdunek, Inczewski oraz Flis. I to właśnie Bartłomiej Zdunek w 85 minucie ustalił wynik spotkania. Piękną akcją na prawej stronie popisali się Gutowski z Kosakiewiczem, który dograł piłkę na lewą stronę do Zdunka, a ten strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce. Na stadionie zapanowała euforia, a kilka minut po końcowym gwizdku istne szaleństwo. Historia tworzy się na naszych oczach, ponieważ Błękitni po raz pierwszy zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Biało-niebiescy zmierzą się ze zwycięzcą pary Ostrovia Ostrów Wielkopolski-Cracovia Kraków. Z tego miejsca warto pogratulować i pochwalić nie tylko samych piłkarzy, którzy osiągnęli wiele, ale również trenerów, działaczy i kibiców bez których nie było by tego sukcesu. Miejmy nadzieję, że stargardzcy piłkarze nie będą już anonimowi i być może któremuś z nich uda się zagrać w I lidze lub nawet ekstraklasie. Można tego oczekiwać zwłaszcza że wysiłek, trud i umiejętności naszych piłkarzy docenili nie tylko komentatorzy tego widowiska Cezary Kowalski czy były piłkarz Wojciech Kowalczyk, ale również wiele innych osób mających wpływ na polski futbol.