Błękitni Stargard - strona nieoficjalna

Transfery

WIOSNA

Przybyli:

Jakub Duda (Warta Gorzów Wielkopolski)
Daniel Zamiara (Żaki Szczecin)

JESIEŃ

Przybyli:

Michał Marczak (Cartusia Kartuzy)
Julian Kamiński (Świt Skolwin)
Maciej Ignasiak (Vineta Wolin)
Grzegorz Aftyka (Polonia Warszawa)

Odeszli:

Kacper Friska (Sokół Kleczew)
Jakub Stawski (Elana Toruń)
Oskar Ryk (Wikęd Luzino)
Mikołaj Gabor (Ząbkovia Ząbki)
Daniel Latek (??)
Konrad Skuza (Lynx FC - Gibraltar)
Sebastian Ginter (Bałtyk Koszalin)
Dominik Lis (Chemik Police)
Kornel Seniuk (Masovia Maszewo)
Mateusz Frankowski  (Sokół Pyrzyce)

Legenda: czerwony (transfer pewny)  zielony (transfer niepewny)

Dobra pass przerwana

• autor: bak_bartek, 2024-03-18 23:18

Błękitni pod dobrej passie 5 meczów bez porażki ulegają na wyjeździe Unii Swarzędz 3:0.

Skład: Reszka - Kowalik, Ogrodowski, Wawszczyk, Kamiński (81' Kliś) - Jarzębiński (58' Kwiatkowski) , Ignasiak (58' Nowicki) , Duda (58' Makowski) , Aftyka - Prawucki, Niedojad-Bednarczyk (76' Sawczak)

Ławka: Wasztyl - Sawczak, Zamiara, Makowski, Nowicki, Kliś, Kwiatkowski

1:0 - 43' Tymoteusz Klupś
2:0 - 79' Adam Borucki
3:0 - 89' Adrian Laskowski (rzut karny)

Żółte kartki: Duda, Kamiński

Najbliższy mecz już w sobotę 24 marca o godzinie 14:00. Na własnym stadionie podejmiemy Cartusię Kartuzy, z którą w rundzie jesiennej przegraliśmy 1:0.

Kolejna wygrana

• autor: bak_bartek, 2024-03-15 22:56

Błękitni odnoszą drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem na własnym obiekcie pokonali Flotę Świnoujście 3:1.

Początek należał do gości. W 8 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Gabriela Szygendy.
Na odpowiedź biało-niebieskich nie trzeba było długo czekać. Już kilkanaście minut później na strzał zza pola karnego zdecydował się Grzegorz Aftyka. Piłka jeszcze odbiła się po drodze od obrońcy Floty, tym samym zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Wydawać się mogło, że mecz zakończy się remisem. Jednak w 90 minucie oraz w doliczonym czasie gry ujrzeliśmy bramki, które zapewniły nam 3 punkty. Najpierw piękną akcją popisał się Grzegorz Aftyka, który z lewej strony pola karnego minął dwóch rywali i pewnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości. Dla Grzegorza było to już 10 trafienie w lidze. Trzeci gol również był pięknej urody. Na strzał z woleja z okolic 16 metra zdecydował się Olivier Kliś, który chwile wcześniej pojawił się na placu gryPiłka odbiła się jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki, a Olivier mógł się cieszyć z debiutanckiej  bramki w barwach Błękitnych.

Skład: Reszka - Jarzębiński (83' Koczorowski), Zamiara, Wawszczyk, Kamiński - Kwiatkowski (46' Nowicki), Makowski (46' Duda), Ignasiak (Niedojad-Bednarczyk), Aftyka (90' Kliś) - Prawucki, Marczak

Ławka: Wasztyl - Koczorowski, Sawczak, Konopski, Duda, Kliś, Niedojad-Bednarczyk

0:1 - 8' Gabriel Szygenda
1:1 - 19' Grzegorz Aftyka
2:1 - 90' Grzegorz Aftyka
3:1 - 90' Olivier Kliś

Żółte kartki: Wawszczyk, Kamiński, Makowski, Duda, Marczak

Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Unią Swarzędz. W rundzie jesiennej przegraliśmy z Unią 3:1. Będzie to więc świetna, aby wyrównać rachunki. Początek meczu w sobotę 16 marca o godzinie 15:00.

Zwycięstwo na starcie

• autor: bak_bartek, 2024-03-05 19:10

Błękitni wznowili rozgrywki ligowe. Nasi piłkarze w pierwszym meczu rundy wiosennej pokonali na wyjeździe broniącą się przed spadkiem Unię Solec Kujawski 3:2.

Wynik spotkania otworzył Michał Marczak, który wykorzystał rzut karny w 9 minucie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zobaczyliśmy dwa gole. Pierwszego z nich zdobył gracz gospodarzy, a konkretnie Jakub Nawrocki. Piłkarze Unii nie cieszyli się tym remisem jednak zbyt długo. Chwilę później na prowadzenie wyszli biało-niebiescy za sprawą Konrada Prawuckiego. Kilkanaście minut po przerwie kolejne trafienie dołożył Michał Marczak. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył w 77 minucie z rzutu karnego Wojciech Mielcarek.

Skład: Reszka - Kowalik, Ogrodowski, Wawszczyk, Kamiński - Jarzębiński (75' Koczorowski), Makowski (60' Nowicki), Ignasiak, Kwiatkowski (60' Zdunek) - Prawucki, Marczak (60' Niedojad)

Ławka: Wasztyl - Koczorowski, Sawczak, Jakubowski, Nowicki, Zdunek, Niedojad

Bramki:
0:1 - 9' Michał Marczak (rzut karny)
1:1 - 45' Jakub Nawrocki
1:2 - 45' Konrad Prawucki
1:3 - 58' Michał Marczak
2:3 - 77' Wojciech Mielcarek (rzut karny)

Żółte kartki: Kowalik, Makowski, Ogrodowski,

W kolejnym spotkaniu nasi gracze zmierzą się na własnym obiekcie z Flotą Świnoujście. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę 9 marca o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Przygotowania za nami

• autor: bak_bartek, 2024-02-25 18:43

Błękitni zakończyli okres przygotowań do rundy wiosennej. Podczas przerwy zimowej biało-niebiescy rozegrali 6 meczów towarzyskich. 4 wygrane oraz 2 remisy napawają optymizmem. Ostatnie dwa spotkania to wygrana z rezerwami Pogoni Szczecin 2:1 oraz z Vinetą Wolin 3:0.

Podczas zimowego okienka transferowego Błękitni nie dokonali wielu wzmocnień. Do drużyny dołączył tylko środkowy pomocnik Jakub Duda z III ligowej Warty Gorzów Wielkopolski. Z naszym klubem związał się półtorarocznym kontraktem. Dodatkowo swoje profesjonalne kontrakty podpisali dwaj juniorzy, którzy mają już za sobą pierwsze występy w drużynie seniorskiej na szczeblu ligowym. Są to zawodnicy z rocznika 2005 Mateusz Jarzębiński oraz Miłosz Kiciński.

W najbliższą sobotę 2 marca o godzinie 12:00 nasi gracze wznowią rozgrywki ligowe. Na wyjeździe podejmą 16 w tabeli Unię Solec Kujawski.

Błękitni StargardCartusia Kartuzy
Błękitni Stargard   Cartusia Kartuzy